środa, 7 marca 2012

Esencja humoru i jego wpływ na społeczeństwo

Autorem artykułu jest Przemek82



Cieszymy się na co dzień. Oglądając tv, przeglądając prasę, przeglądając net, czy rozmawiając pomiędzy sobą, ciągle możemy spotkać się z pewną odmianą dowcipu. Uwielbiamy się pośmiać, kochamy też rozweselać inne osoby. Czujemy się z tym lepiej jako, że oddziałuje to bezpośrednio na nasz jak i innych nastrój.

Kawał prawdpopodobnie istniał wiecznie. Trudno sobie wyobrazić, że nawet w czasach, kiedy ludność była niewiele mniej prymitywna od zwierząt, nie istniały jakieś odmiany rozluźnienia atmosfery, jakieś kawały. Śmieszyło prawdopodobnie co innego i w innych okolicznościach niż miałoby to miejsce dzisiaj, aczkolwiek zapewne i w tamtym czasie ludzie śmiali się z przeróżnych sytuacji, czy przyzwyczajeń.Czy humor ma wpływ na społeczność? Przypuszczalnie tak. Dowcip modeluje inteligencję, rozwija i na pewno rozwesela. Ludziom z wyczuciem żartu swobodniej jest bawić się z nowo poznanymi ludźmi. Od dawien dawna, nadający się kawał pomagał niszczyć bariery między ludźmi.

Istnieje także druga strona medalu, a to znaczy fatalnie dostosowany żart, który może odgrywać także negatywny wpływ na otoczenie, czy kontakt, bo żart tak jak i wiele innych kwestii jest rzeczą gustu i nie każdemu muszą przypadać do gustu żarty o blondynkach, czy o bacy. Mówi się niejednokrotnie, że osoby, których kawały nie zawsze i nie każdemu przypadają do gustu, mają osobliwe poczucie humoru. W innym gronie "osobliwe poczucie humoru" może być jak najodpowiedniej odbierane, gdyż można przypuszczać, że osoba, której dotyczy zdoła lepiej żąglować słowami, dobierać kawały do sytuacji i odbiorcy, zarazem kroczy po śliskiej granicy między dobrym gustem, a nieprzyzwoitością.

We współczesnych czasach, wielu ludzi mając do dyspozycji sieć, w łatwy sposób uzyskuje dostęp do fascynujących i komicznych materiałów, takich jak żarty, śmieszne zdjęcia, czy śmieszne filmy nakręcone z wykorzystaniem np. telefonów komórkowych. Dzięki internetowi w łatwiejszy sposób można się nimi dzielić z innymi, a strony społecznościowe są w tym jak najbardziej pomocne. Pamiętajcie więc, że kawały są dla wszystkich.

Przesądy ciążowe z różnych stron świata

Autorem artykułu jest Pierwiastka



Dziwią nas niektóre przesądy panujące w naszym kraju, a co dopiero te z zupełnie innych od naszej kultur. W artykule zebranych zostało 10 najciekawszych przesądów o ciąży, porodzie i macierzyństwie.

Zapewne każda ciężarna spotkała się wielokrotnie z przeróżnymi przesądami na temat ciąży i porodu. Po rozwiązaniu przychodzi zaś czas na powtarzanie mitów na temat wychowania i pielęgnacji dziecka. Czasami niewiadomo, w co wierzyć, a co lepiej skonsultować z piediatrą przed zastosowaniem się do babcinych rad.

Poniżej znajdują się wybrane przeze mnie, najciekawsze przesądy na temat ciąży, porodu oraz macierzyństwa, nie tylko z Polski ale także z innych części świata. W przypadku praktycznie każdego z nich, znajdą się osoby, które w nie wierzą - a co my na ich temat sądzimy?

1. Przyszła polska mama nie powinna dzielić się jedzeniem. W przeciwnym razie będzie miała zbyt mało pokarmu i nie wykarmi swojego dziecka.

2. Jeśli mongolska ciężarna kobieta poda komuś rękę, jej dziecko zmieni płeć.

3. Dawniej w Polsce wierzono, że znamiona na ciele są spowodowane działaniami szatana.

4. Jeśli Mongołka zajdzie w ciążę z Chińczykiem, pierwsze pokolenie dzieci będzie inteligentne, a drugie – wręcz przeciwnie.

5. Kiedyś w Polsce wierzono w to, żeby nie odmawiać nigdy pomocy ciężarnej. W przeciwnym razie taką osobę pogryzą myszy.

6. Pierwsze ubranka indonezyjskich dzieci powinno się zachować dla kolejnego dziecka, aby przyniosły mu szczęście.

7. W Polsce kobieta ciężarna nie powinna nosić apaszek, korali ani naszyjników, bo jej dziecko owinie się pępowiną i się udusi.

8. W Indonezji wierzy się, że dzieci śpiące w hamakach są znacznie mądrzejsze od śpiących w zwykłych łóżeczkach.

9. Jeden z mongolskich przesądów mówi, że jeżeli dziecko nasiusia u kogoś w domu to któraś z jego domowniczek zajdzie w ciążę.

10. W Polsce istnieje zabobon dotyczący tego, że przyczepienie do łóżeczka lub wózka dziecka czerwonej kokardki, uchroni je przed złymi urokami rzucanymi przez niektórych.

---

Przeczytaj inne artykuły na LinkBaby.pl i przestudiuj dokładnie kalendarz ciąży.


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl